SEOPRO

Види пошукової SEO оптимізації

Пост буде знову на тему видів пошукової SEO оптимізації і в ньому я постараюся Вам донести інформацію про ті методи розкрутки, які сьогодні не працюють і можуть завдати шкоди вашому WEB-проекту. До них належать чорні та сірі методи просування сайтів. Тож поїхали!

Види пошукової оптимізації: біле, сіре та чорне SEO

SEO-фахівці , які займаються просуванням сайтів, можуть запропонувати замовникам кілька способів здійснення пошукової оптимізації . Оскільки існують значні відмінності у підходах до SEO, фахівці зазвичай виділяють лише три великі групи інструментів. Біле SEO є комбінацією повністю дозволених пошуковою системою способів оптимізації, які дають надзвичайно стабільний та тривалий результат але у довгостроковій перспективі.

Чорні методи SEO , навпаки, офіційно заборонені пошуковими системами. Ці нелегальні інструменти дозволяють швидко вивести сайт на вищі позиції в списку пошукової видачі (SERP), але і ризики потрапляння під фільтр пошуковиків збільшуються в рази.

Оскільки технологія black SEO загрожує сайту жорсткими санкціями з боку обраної для просування пошукової системи, оптимізатори пропонують використовувати інструменти сірої оптимізації. Вони мають напівлегальний характер, тому при професійному застосуванні вважаються абсолютно безпечними для веб-майданчика.

Короткий огляд білих інструментів SEO

Біла SEO оптимізація використовує методи та інструменти для покращення рейтингу веб-сторінок у пошукових системах. Йдеться про способи просування, які не суперечать рекомендаціям пошукової системи (головним чином Google та Яндекс) та допомагають виводити сайт у ТОП 10 Яндекса та Google , а також дуже довго там залишатися.

Рівень корисності білої SEO оптимізації є надзвичайно високим, оскільки вона дозволяє легально підвищити популярність сайту без ризику накладення штрафних санкцій. При цьому швидкість просування у рамках white SEO надзвичайно низька і може проходити від року до кількох років. Це не завжди може влаштовувати потенційних замовників, які хочуть бачити свій сайт на перших місцях майже через місяць.

Популярні інструменти white SEO:

 1. Аудит веб-сайтів для отримання аналітичних даних для формування стратегії просування.
 2. Технічна оптимізація та виправлення HTML-коду сторінок.
 3. Розробка та розміщення високоякісного (корисного, релевантного, актуального) контенту.
 4. Розміщення внутрішніх та зовнішніх вічних посилань .
 5. Формування продуманого семантичного ядра.
 6. Використання контекстної реклами .
 7. Підвищення юзабіліті сайту, зокрема використання адаптивного дизайну.
 8. Прискорення завантаження веб-сайту.
 9. Маркетинг у соціальних мережах .
 10. Вірусне просування сайту.

Деякі методи білого SEO абсолютно безкоштовні, але за створення високоякісного SEO контенту , продуману до дрібниць оптимізацію та розробку HTML-коду сайту, доведеться заплатити досвідченим професіоналам. Отримати приріст аудиторії зможуть лише сайти із високоякісним контентом, власники яких приділяють увагу галузевим дослідженням.

Короткий огляд чорних інструментів SEO

Чорна SEO оптимізація створена для прискореного просування сайту та обману пошукових роботів, тому її результат залежить виключно від майстерності фахівців, найнятих для розкручування майданчика. Цей метод просування активно використовує недоліки в алгоритмах пошукової системи, щоб миттєво підвищити рейтинг веб-сайту SERP.

Подібні способи та інструменти суперечать рекомендаціям пошукової системи, тому за їх застосування сайт може отримати покарання у вигляді втрати позицій SERP або блокування (тимчасовий і вічний бан).

Поширені методи black SEO:

 1. Кампанія з придбання тимчасових посилань на спеціалізованих біржах та форумах.
 2. Розміщення безладного, неактуального та неунікального контенту.
 3. Створення дорвіїв.
 4. Автоматична генерація текстів та посилань.
 5. Спам ключовими словами та посиланнями.
 6. Клоакінг — маскування контенту (прихований текст та посилання).
 7. Активне застосування марних веб-сайтів-сателітів, створений лише для відтіснення конкурентів.
 8. Розміщення забороненого контенту у вигляді безпечних для широкої аудиторії матеріалів.

Рівень корисності чорної SEO оптимізації дуже низький у довгостроковій перспективі. Швидке, непередбачуване та короткочасне зростання рейтингу сайту ознаменується різким спадом та можливим блокуванням.

Деякі методи чорного SEO дійсно корисні, але тільки для сайтів, термін життя яких не перевищуватиме пару місяців. Якщо потрібне стійке, поступове, стабільне і тривале зростання відвідуваності майданчика, варто віддати перевагу білим методам просування.

Короткий огляд сірих інструментів SEO

Сіра SEO оптимізація пов’язана з використанням напівлегальних методів просування, які не порушують чинну користувальницьку угоду з пошуковою системою. Робота більшості компаній, що займаються пошуковою оптимізацією, відбувається саме у сірій області просування.

Методи gray hat SEO у разі правильного їх застосування допоможуть швидко розкрутити сайт, після чого оптимізатори порекомендують клієнту перейти на білі методи просування, тим самим убезпечивши роботу проекту у довгостроковій перспективі.

Основні інструменти gray SEO:

 1. Добре оптимізований контент, який здатний залучити пошукових роботів, водночас приносячи користь аудиторії. Досягти такого результату можна шляхом оптимізації текстів під пошуковий запит .
 2. Допоміжні сателіти, які доповнюють материнський сайт та не заважають здоровій конкуренції.
 3. Покупка вічних посилань на авторитетних сайтах.
 4. Розміщення правдивих платних відгуків.
 5. Накрутка поведінкових факторів (підписки, коментарі, лайки, репости).
 6. Внесення сайту до тематичних каталогів, RSS-стрічок та соціальних закладок.
 7. Розміщення оголошень.
 8. Робота з афілійованими сайтами.

Незалежно від вибраних оптимізатором методів сірої оптимізації, результат просування завжди залежить від уміння використати отримані інструменти. Щоб забезпечити максимальну ефективність SEO, багато компаній, які займаються пошуковою оптимізацією, намагаються розробити універсальні рішення. Зазвичай поряд із дозволеними методами SEO такі компанії використовують методики сірої оптимізації.

Комбінування сірої та білої оптимізації використовується для боротьби з конкурентами , які також використовують подібний підхід. Сайт, що просувається виключно за рахунок білої оптимізації, спершу поступатиметься своїм конкурентам, які зробили ставку на використання сірих та чорних інструментів SEO, але надалі обжене їх.

Визначення оптимального типу SEO для просування сайту залежить виключно від параметрів роботи майданчика та тих результатів, які планує досягти її власник. Якщо веб-сторінки повинні миттєво піднятися в результатах пошукової видачі, слід використовувати чорний метод оптимізації, але він практично не буде корисним у довгостроковій перспективі.

Майданчики, націлені на постійне зростання трафіку та підвищення рівня довіри аудиторії, мають зробити ставку на використання інструментів білої оптимізації. Дозовано також можна застосовувати сірі методи SEO.

Зрештою, немає «правильного» або «неправильного» способу пошукової оптимізації. Замовники послуг SEO повинні лише знати, що окремі типи інструментів відрізняються різними рівнями ризику. Хоча всі три різновиди просування мають своїх прихильників, більшість компаній, веб-сайтів та SEO-агенцій роблять ставку на дозволені пошуковими системами інструменти оптимізації. Застосування таких методів забезпечить довгострокове, стабільне та стійке зростання аудиторії сайту.