TOП-5 кращих фото- та відеостоків

TOП-5 лучших фото- и видеостоков

Ще 30 років тому майже кожна редакція мала штатного фотографа. Щоб проілюструвати статтю, потрібно було відправити фотокора зняти подію, портрет чи визначну пам’ятку. Перші фотобанки, які виступали посередниками між авторами та покупцями, з’явилися ще в середині минулого століття. Але лише розвиток інтернету перетворив їх на глобальні торгові майданчики. Купити будь-яке фото стало можливим у будь-якій точці планети, де є інтернет.

Згодом фотобанки розділилися на дві групи:

 • макростоки (фотобанки), які пропонували ексклюзивні фотографії на спеціальних умовах за високими цінами. Після першого продажу фото видаляли з каталогу;
 • мікростоки (фотостоки), які продавали за низькими цінами те саме зображення необмежену кількість разів за спрощеними ліцензіями. Саме вони набули найбільшого поширення.

Поступово межа між фотобанками та фотостоками стерлася, оскільки з’явилися ресурси, які продавали і ексклюзивні (унікальні), і звичайні фотографії. Різниця була в ціні – перші коштували значно дорожче.

З розвитком технологій збільшився асортимент стокових «товарів». В даний час до складу контенту входять:

 • фотографії;
 • малюнки;
 • векторні зображення;
 • відеоролики;
 • футажі для відеомонтажу;
 • музика;
 • звукові ефекти

Оскільки фотостоки стали продавати не лише фотографії, їх стали називати просто стоками, що в перекладі з англійської означає запас.

Стоки діляться на платні та безкоштовні. Список безкоштовних ресурсів досить великий — Pixabay, Pexels, Picjumbo, Unsplash, Stocksnap та інші. Безкоштовний контент є на деяких платних стоках! Виникає питання – навіщо купувати контент за гроші, якщо можна завантажити задарма?

По-перше , вибір на безкоштовних стоках відносно невеликий. Наприклад, якщо ви шукаєте гори, вам запропонують 500 зображень, якщо Камчатку — п’ять десятків картинок, ну а якщо вам потрібна якась конкретна гора на Камчатці, результат пошуку буде нульовим. У цьому вам обов’язково підкажуть, що потрібне зображення є на партнерському платному ресурсі. І навіть покажуть його.

По-друге , якість контенту на безкоштовних ресурсах залишає бажати кращого. Звичайно, є і хороший, але, як правило, шедеври ніхто не роздає задарма, оскільки в них закладено дуже багато праці та грошей.

По-третє , халява не може бути вічною, оскільки це суперечить закону збереження енергії. Якщо ви завантажуватимете занадто багато файлів за короткий термін, з великою ймовірністю вас відлучать від ресурсу. Способи для цього знайдуть.

Стоки є власниками контенту. Вони продають не фото та відео, а ліцензії на їхнє використання. Власниками є автори. Усі твори захищені законом про авторське право. Його порушення загрожує судовими позовами та штрафами. Існує велика кількість типів ліцензій. За однією ліцензією слід обов’язково вказувати авторство, інша забороняє змінювати зображення, третя не дозволяє використовувати контент у комерційних цілях і т.д. Нюансів – безліч!

Взаємини з авторами стоки беруть він, чим значно полегшують життя користувачам. Переважна більшість платних стоків пропонують ліцензію Royalty-free, за якою покупцеві не потрібно платити автору з кожної публікації зображення, демонстрації відео або програвання треку. Достатньо заплатити один раз і користуватися довічно. Але є обмеження.

Стоки, як правило, використовують два типи ліцензій – стандартну та розширену. Перша не дозволяє відтворювати зображення в друкованій формі понад 500 тисяч разів, а також використовувати його з комерційною та рекламною метою. Друга значно розширює можливості, але коштує набагато дорожче. На ексклюзивні фото можуть знадобитися інші ліцензії.

Безкоштовні стоки найчастіше надають контент ліцензії Creative Commons CC0. Відповідно до цієї ліцензії, автори відмовляються від авторських прав, файли можна модифікувати, розповсюджувати без обмежень в особистих та комерційних цілях. Для цього не потрібен дозвіл автора.

Контент можна набувати такими способами:

 • за підпискою;
 • за допомогою пакетів скачування чи кредитів.

Підписки бувають щомісячними, річними зі щомісячним платежем та річні з авансовим платежем. Третій варіант забезпечує найнижчу ціну, але вигідний лише в тому випадку, якщо ви протягом року використовуєте дуже багато фото та відео. Фактично це великооптовий варіант. Вкрай рідко на стоках можна купити лише одне зображення або один відеоролик. Стоки завжди опт — дрібний або великий.

Підписка не означає, що можна качати контент нескінченно. При виборі передплати обговорюється кількість завантажень на місяць або на рік. Є підписки для приватних осіб та корпоративні. У другому випадку ціна залежить від кількості користувачів. На відео існують окремі підписки чи пакети, оскільки має місце принципово інший формат ціноутворення. У цьому випадку ціна залежить не тільки від кількості завантажень, та й від дозволу — якість web коштує значно дешевше 4К. Вартість передплати залежить також від ліцензії – її ціна суттєво збільшується, якщо використовується розширена ліцензія.

Гнучкішими є пакети скачування та кредити – так називається умовна власна валюта стоків. Їхня перевага в тому, що заплативши певну суму, вам не обов’язково завантажувати задану кількість контенту щомісяця. Ви коливаєте тоді, коли виникає потреба. Платою за свободу є більш висока порівняно з підпискою ціна зображення.

Пошук зображень здійснюється за допомогою ключових слів. Багато стоків підтримують російську мову. Результати пошуку можна відфільтрувати за типом зображення (векторна графіка, фотографії, ілюстрації), орієнтації, кольору, з людьми або без них, автору і т.д. Пошук відеороликів можна деталізувати за роздільною здатністю, тривалістю, автором і т.д.

Існує чимало стокових рейтингів. Як правило, вони відрізняються один від одного. Але є стоки, які із завидною постійністю зустрічаються у всіх рейтингах. Це свідчить про те, що ці ресурси користуються найбільшим попитом. Ось п’ять із них.

1. Shutterstock

Найбільший світовий стік працює з 2003 року. На сайті завантажено понад 1 млрд зображень, шаблонів, відеокліпів та музичних треків. У бібліотеці налічується 400 млн. фотографій та малюнків. Щодня додається 200 тисяч нових зображень. 

Shutterstock пропонує такі варіанти придбання контенту:

 • підписки на зображення на одного користувача: місячні, річні з щомісячним платежем та річні з авансовим платежем;
 • підписки на зображення на групу: місячні, річні з щомісячним платежем та річні з авансовим платежем;
 • пакети на запит;
 • підписки на відео: місячні, річні зі щомісячним платежем та річні з авансовим платежем.

Вартість місячної передплати на зображення для одного користувача:

 • 10 зображень — 49 $ (4,9 $ за зображення);
 • 750 зображень – 249$ (0,33$ за зображення).

Вартість річної підписки з авансовим платежем на зображення для одного користувача:

 • 10 зображень – 299$ (2,49$ за зображення);
 • 750 зображень – 1999 $ (0,22 $ за зображення).

У цих підписках використовується лише стандартна ліцензія. Для бажаючих придбати зображення за розширеною ліцензією призначені пакети на запит:

 • 2 зображення — 199 $ (99,50 $ за зображення);
 • 25 зображень — 1699$ (67,96$ за зображення).

Вартість річної передплати на зображення для групи з щомісячним платежем:

 • 750 зображень на місяць, до 2 осіб у групі — 379 $;
 • 750 зображень на місяць, від 3 до 10 осіб у групі — 479 $.

Вартість місячної передплати на відео:

 • 5 кліпів — 189 $ (37,80 $ за кліп);
 • 20 кліпів — 669 $ (33,45 $ за кліп).

Вартість річної передплати на відео з авансовим платежем:

 • 5 кліпів — 949 $ (15,82 $ за кліп на місяць);
 • 20 кліпів — 1999 $ (8,33 $ за кліп на місяць).

Мінімальна ціна: 0,22$ за зображення.

2. iStock

Один із найстаріших фотобанків був заснований у 2000 році. Штаб-квартира знаходиться в Калгарі, Канада. Крім фотографій стік пропонує Векторні ілюстрації та відео. 

Контент ділиться на дві частини: Essentials – звичайні матеріали, та Signature – ексклюзивні матеріали преміум-класу. Їх можна придбати за підпискою або кредитами.

На iStock є три типи передплати: Basic забезпечує доступ до колекції Essentials, Premium дає можливість користуватися колекціями Essentials+Signature, а Premium+Video додає можливість купувати ще й відео. Передплата може бути щомісячною або річною.

Використовують також кредити, термін яких не обмежений. Відео можна купити лише за кредити.

Вартість місячної передплати:

 • 10 зображень — 24,90 $ (2,49 $ за зображення);
 • 50 зображень — 99 $ (1,98 $ за зображення).

Вартість річної передплати:

 • 10 зображень — 14,90 $ (1,49 $ за зображення);
 • 50 зображень – 74,50 $ (1,49 $ за зображення).

У разі річної передплати потрібно заплатити один раз або поділити вартість на 12 платежів.

Вартість пакетів кредитів:

 • 1 кредит = 1 зображення
 • 6 кредитів — 29,89 $ (5 $ за зображення);
 • 60 кредитів — 297,89 $ (5 $ за зображення).

Зареєстровані користувачі можуть щотижня безкоштовно скачати фото або відео з колекції Signature. На сайті є безкоштовний відеоредактор.

Мінімальна ціна: 1,49$ за зображення.

3. Dreamtime

Найбільший у світі фотобанк було засновано 2000 року. Сьогодні колекція Dreamstime налічує 181 млн. фотографій, а кількість користувачів досягає 40 млн. Крім стічних фото є редакційні фото, ілюстрації, відео, аудіо. Ціни на послуги на сайті встановлені у рублях. 

Контент можна придбати за передплатою та за кредити. Сток пропонує пакети кредитів, підписки на стандартні та розширені ліцензії, передплати відео, а також передплату «Все в одному». Невикористане завантаження може бути пролонговано. Кредити дійсні протягом одного року для використання у будь-який час.

Вартість місячної підписки на стандартні ліцензії:

 • 5 зображень – 23$ (4,61$ за зображення);
 • 750 зображень – 202$ (0,27$ за зображення).

Вартість річної підписки на стандартні ліцензії:

 • 750 зображень на місяць, 9000 зображень на рік — 1766 $ (0,20 $ за зображення).

Вартість місячної підписки на розширені ліцензії:

 • 2 зображення на місяць — 4178 руб. (54,41 $ за зображення);
 • 100 зображень на місяць — 2177 $ (21,76 $ за зображення);
 • 500 зображень на місяць — 10 015 $ (20,02 $ за зображення);
 • Вартість місячної передплати на відео:
 • 1 відео, дозвіл web — 13,82 $ (13,82 $ за кліп);
 • 25 відео, дозвіл web — 156,75 $ (6,27 $ за кліп);
 • 1 відео, роздільна здатність 4K — $50,72 ($50,72 за кліп);
 • 25 відео, роздільна здатність 4K — $1096 ($43,84 за кліп);

Вартість місячної передплати «Все в одному»:

 • 10 мішків — 183,49 дол
 • 25 мішків — 378,07 $

Вартість пакетів кредитів на покупку фото, відео, аудіо:

 • 11 кредитів — 15,35 $
 • 120 кредитів — 128,01 $
 • 500 кредитів — 481,54 $
 • 1000 кредитів — 922,10 $
 • 2000 кредитів — 1803 $

1 кредит = 1 зображення.

На сайті є невеликий розділ безкоштовних фото та зображень з високою роздільною здатністю.

Мінімальна ціна: 0,20$ за зображення.

4. Depositphotos

Сток був заснований у 2009 році у Флориді українським підприємцем Дмитром Сергєєвим. З 2021 року ресурс належить американській компанії VistaPrint. Бібліотека налічує 231 млн. файлів: стокові фото, ілюстрації, відео, шаблони, аудіотреки та звукові ефекти. Інтерфейс представлений 20 мовами.

Стік пропонує щомісячні та річні підписки для індивідуальних та групових користувачів за стандартною ліцензією. Є підписка на відео, що дозволяє завантажувати ролики з будь-якою роздільною здатністю в межах місячного ліміту.

Для тих, хто використовує зображення не регулярно, призначені пакети завантажень. Вони дозволяють отримувати зображення у будь-який час протягом року. За допомогою пакетів можна завантажувати контент як стандартної, а й розширеної ліцензії. Є аналогічні пакети для завантаження відео.

Вартість місячної передплати на зображення:

 • 10 зображень – 29$ (2,90$ за зображення);
 • 750 зображень – 219$ (0,29$ за зображення).

Вартість річної передплати на зображення з передоплатою:

 • 10 зображень — 99 $ (0,82 $ за зображення);
 • 750 зображень – 1699 $ (0,19 $ за зображення).

Вартість пакетів завантаження за стандартною ліцензією:

 • 3 зображення — 42 $ (14 $ за зображення);
 • 100 зображень — 299 $ (2,99 $ за зображення);

Вартість пакетів завантаження за розширеною ліцензією:

 • 1 зображення – 89$ (89$ за зображення);
 • 25 зображень – 1599$ (63,96$ за зображення).

Вартість місячної передплати на відео:

 • 5 відео — 179 $ (35,80 $ за відео);
 • 25 відео — 799 $ (31,96 $ за відео).

Вартість річної передплати на відео з передоплатою:

 • 5 відео — 899 $ (14,98 $ за відео);
 • 25 відео — 2399 $ (8 $ за відео).

Вартість пакетів завантаження відео:

 • 1 відео, 240 p — 19 $ (19 $ за відео);
 • 1 відео, 4К — 149 $ (149 $ за відео);
 • 5 відео, 240 p — 59 $ (11,80 $ за відео);
 • 5 відео, 4К — 539 $ (107,80 $ за відео);
 • 25 відео, 240 p — 199 $ (7,96 $ за відео);
 • 25 відео, 4К — 2069 $ (82,76 $ за відео).

Ці ціни діють для одного користувача. Вартість передплат і пакетів для компаній відрізняється, оскільки залежить від кількості користувачів.

На сайті є колекція безкоштовних зображень та відео. У розпорядженні користувачів є безкоштовні інструменти для видалення фону та збільшення зображення без втрати якості. Інтерес може представляти безкоштовний графічний онлайн-редактор Vistacreate для створення плакатів, логотипів, флаєрів, публікацій для Instagram та ін.

Мінімальна ціна: 0,19$ за зображення.

5. Pixabay

Безкоштовний фотобанк був заснований у 2010 році у місті Ульм, Німеччина. На сьогоднішній день контент об’єднує 2,5 млн. файлів. Серед них понад 1 млн. фотографій, 160 тис. малюнків, 70 тис. векторних зображень, тисячі відеороликів та стокових футажів, а також музичні треки та фотоефекти. Сайт підтримує 20 мов.

Сток використовує ліцензію Creative Commons CC0. Для полегшення пошуку контенту є добірки «Вибір редакції», «Відбірні колекції», «Популярні зображення», «Популярні відео» та «Популярні пошукові запити». У порівнянні з платними стоками обсяг контенту Pixabay значно менший.

SEOPRO