SEOPRO

Модуль SeoPro для виключення дублів сторінок в Opencart

Модуль SeoPro – це обов’язковий модуль для магазинів, створених на OpenCart, власники яких мають намір просувати свій сайт у пошукових системах.
Справа в тому, що в Опенкарт той самий товар може належати кільком різним категоріям і підкатегоріям. Тобто товар може мати різні адреси при переході в картку товару з різних категорій.

Пошуковим системам важливо розуміти, яка з цих адрес сторінки є основною. І в більшості випадків пошукові системи видають помилку та повідомлення про дублюючі сторінки.

Модуль додає можливість призначити «Головну категорію» для товарів, що належать кільком категоріям і тим самим виключає дублі сторінок, використовуючи для цього редиректи.

Модуль додає нову таблицю до бази даних та у картці товару з’являється нове поле «Головна категорія».

Що виходить у результаті:

  • Товар, як і раніше, може належати кільком різним категоріям та підкатегоріям.
  • Товар матиме єдину “Основну URL-адресу” та однакові «хлібні крихти», звідки б відвідувач не перейшов на цю сторінку товару.
  • З решти URL дублів відбуватиметься 301 редирект на основну адресу.

Крім цього модуль має ще багато корисних функцій:

1. Можливість вказати закінчення для адрес сторінок товарів, виробників та статей. Наприклад, якщо ви вкажете закінчення .html, то адреса сторінки виглядатиме так: site.ua/product.html
2. Виводити УРЛ товарів із категоріями чи ні них. Наприклад: site.ua/category/subcategory/product або site.ru/product. Для товарів рекомендуємо вибирати налаштування посилань без урахування категорій, це в майбутньому дозволить вам переміщувати товари до інших категорій без зміни посилань.
3. Використовувати чи ні слєш наприкінці товару, категорії. Наприклад: site.ua/product або site.ru/product/
4. Додавати префікси в URL-адресах для товарів, категорій, виробників. Наприклад: site.ua/tovar/product/, site/catalog/category/, site/brand/manufacturer/
5. Встановлювати допустимі UTM-мітки для картки товару.
6. Короткий або довгий URL для категорій. Наприклад: site.ua/category/subcategory-1/subcategory-2/subcategory-3/ або site.ru/subcategory-3/
7. Використовувати чи ні ЧПУ для сторінок з пагінацією. Наприклад: site.ua/category/page-1
8. Ще одна важлива функція модуля, він дає змогу прибрати з головної сторінки, а також можливість прописати ЧПУ для системних, службових та сервісних сторінок (акції, виробники, контакти, логін, реєстрація та ін.)

Важливо! Для коректної роботи модуля необхідно, щоб у вас для всіх товарів була призначена Головна категорія. Якщо у вас багато товарів, то ви можете масово призначити Головну категорію для всіх товарів за допомогою модуля Product main category oc3.

P.S. Модуль не займається генерацією ЧПУ СЕО УРЛ!
Для цього рекомендуємо використовувати Модуль для автозаповнення та масової генерації мультимовних SEO URL (ЧПУ) в OpenCart.

Встановлення модуля SeoPro

  • Перейменуйте файл .htaccess.txt у .htaccess у кореневому каталозі сайту.
  • Завантажте модуль uni_seo_pro.ocmod через інсталятор ocmod додатків.
  • Додайте права адміністратора для керування модулем.
  • Увімкніть модуль на сторінці керування модулями.
  • Зайдіть у налаштування модуля, увімкніть Seo URL та SeoPro, встановіть необхідні налаштування та збережіть.
  • Обновіть кеш системи та модифікацій.