SEOPRO

Як розкрутити форум

Розкрутка форуму – це не така легка справа, як може здатися на перший погляд. При просуванні форуму потрібно використовувати зовсім інші стратегії та рекомендації на відміну від просування сайту .

Як розкрутити форум самостійно та безкоштовно

Форум насамперед це майданчик для спілкування. Тому важливо почати вести форум з правильної першої посади. Адже порожній форум нікого не зацікавить, користувачів можна зачепити лише корисним та якісним контентом .

Завдання при розкручуванні форуму полягає в тому, щоб викликати бажання відповідати на поставлені в ньому питання та коментувати різні теми. І тут починається дискусія, і форум починає розширюватися і жити. А також не слід створювати безліч розділів і тим, оскільки це може відштовхнути користувача. Якщо така кількість тем і всі порожні, користувачі одразу покинуть форум.

Найкраще при створенні форуму почати з малого та створити до 5 розділів. При цьому важливо робити помітні заголовки і вести діалоги на теми, що залучають користувачів, щоб вони хотіли кликати на ці заголовки і брати участь у дискусіях. Також можна взяти широку тему та роздробити її на кілька другорядних, але взаємопов’язаних між собою. Дуже важливо надати користувачам сторінки, де вони зможуть ознайомитися з правилами форуму, отримати відповіді на запитання.

На цьому етапі важливо не поспішати, вигадати щось унікальне на форумі, щоб він відрізнявся від інших конкурентів в інтернеті.

Як публікувати інформацію на форумі

Тут головним правилом може бути лише те, що потрібно набратися терпіння. Відразу на створеному форумі не буде ніякого трафіку. Але при цьому форум необхідно постійно оновлювати, публікуючи лише якісну, корисну та унікальну інформацію. Саме на цьому етапі і здаються багато адміністраторів форумів. Я пишу, а людей нема. Тому тут важливо розуміти, що SEO-просування форуму та час до першого відвідувача потрібно досить багато.

Головне при розкручуванні будь-якого форуму змусити людей залишати свої повідомлення, викликати дискусію.

Для цього можна створити кілька облікових записів і почати спілкуватися між собою. Повірте, інші користувачі із задоволенням вступлять у полеміку, вважайте, що розмова пішла. Але тут не потрібно із собою спілкуватися по 20 повідомлень, це буде безглуздо. Найкраще таких облікових записів створити штук 5. Цього достатньо, щоб користувачі розуміли, що форум не порожній і на ньому є люди.

Тепер щодо контенту. Він має бути обов’язково унікальним. Не можна поцупити інформацію на одному сайті та вставити на форумі. Пошукові машини одразу накладуть фільтри на форум і він потрапить під бан пошукових систем Яндекс та Google. Зараз із цим дуже суворо.

Постійна робота з аудиторією форуму

Тут потрібно зробити так, щоб користувач знову хотів повернутися на форум. Таким чином, можна почати винагороджувати новачків і заохочувати за якісь дії. Форум має бути зрозумілим одразу, як тільки людина зайшла на нього. Він повинен відразу розуміти, про що форум, що тут цікавого, чому він має реєструватися тощо.

Але також важливо не забувати і про експертів вашої ніші. Адже якщо люди побачать експертні думки, людей, які знають свою справу, вони реєструватимуться на форумі, тільки щоб запитати думки у цих людей. На початку теми буду «худі», мало повідомлень, але з часом, коли форум обростатиме користувачами, дискусії будуть гарячими та залученими. І ось тут необхідно буде якісно адмініструвати форум від різних ботів, спамерів, хамів, неадекватів і так далі.

Відкрийте коментарі на форумі

Якщо у вас на форумі публікуються різні новини, огляди, заяви тощо, обов’язково дайте можливість людям коментувати. Створіть чудову форму для коментарів. Найкраще, якщо це зробити таким чином, щоб такий коментар можна було залишити, не реєструючись на форумі. Першочергове завдання привернути увагу та зацікавити користувача. Зробити так, щоб він повернувся і рано чи пізно він здійснить реєстрацію.

Якщо форум має сайт, то можна виділити трастові сторінки і посилатися на теми форуму . Наприклад, написали якусь корисну статтю, весь сенс не відкрили та запропонували людям обговорити це на форумі. Якщо сайт буде відвідуваним і з якісним трафіком, форум швидко почне обростати коментарями та постами користувачів, та й як наслідок розкручуватися.

Як не втратити користувачів на форумі

В інтернеті існує таке поняття, як email-маркетинг . Це означає, що можна надсилати користувачам цікаві події, оновлення тощо прямо на пошту. Тому важливо зробити так, щоб користувач залишив свою електронну пошту. Як правило, потрібно щось запропонувати користувачеві (книгу, відео, подкаст) замість на передплату. Отже, можна контролювати свою аудиторію.

Після цього надіслати користувачеві листа на пошту з красивим і чіпляючим заголовком. Помістити в лист цікаві теми та наприкінці додати кнопку «обговорити на форумі». Люди почнуть переходити лише заради інтересу, а що там таке.

Тепер уявімо, що такого листа отримали, наприклад, 5 тис. осіб. Як бачите, це дуже корисний та важливий інструмент.