SEOPRO

Безкоштовні посилання для просування сайту

Багато оптимізаторів турбує одне і те ж питання, де і як можна отримати безкоштовні посилання для просування сайту. Адже ні для кого не секрет, що пошукова видача, а точніше, результати її формуються від кількості посилань на сайт. Звичайно, є ще багато інших факторів, про які я розповідаю на своїх курсах, але посилання як внутрішні , так і зовнішні відіграють практично ключову роль.

Безкоштовні посилання на сайт навіщо вони потрібні

Пошукові системи відстежують вхідні посилання на сайт для того, щоб розуміти, чи згадують ваш сайт деінде, чи цікавий він для користувачів. Адже якщо на сайт не посилатимуться інші, то в очах пошукових систем цей сайт не несе корисної та якісної інформації.

Тому висновок дуже простий — у випадку, якщо на сайт посилаються, тим більше у нього репутація та повага з боку пошукових систем. При цьому важливо пам’ятати і знати, що пошукові роботи дуже уважно оцінюють кожне посилання, яке надходить на ваш сайт. Тому посилання потрібно отримувати не кількістю, а якістю. Посилання мають виглядати, як природні. Сайти мають бути однією релевантною тематикою. Ну а тепер настав час дізнатися, як отримати посилання безкоштовно.

Як отримати посилання на сайт безкоштовно

Спосіб 1 — Унікальний та цікавий контент

Перший і один із найкращих способів, це писати якісний та унікальний SEO-контент . Тут все дуже просто. Якщо на вашому сайті публікуватиметься саме такий контент, то інші сайти вас рекомендуватимуть своїм читачам. Інші сайти або блоги будуть копіювати ваш контент, і ставити на вас зворотне посилання, тому що ви є першоджерелом цього матеріалу.

Спосіб 2 — Написання прес-релізів

Другий спосіб отримати безкоштовні посилання на просування сайту, це публікувати різні прес-релізи. В інтернеті є сотні ресурсів, які не проти розмістити ваші прес-релізи. Але тут важливо створити якісний, цікавий текст. Такий, щоб аудиторії сайту було цікаво.

Спосіб 3 — Дошки оголошень

Для отримання безкоштовних зворотних посилань на свій сайт можна також використовувати дошки для оголошень. Таких дощок сьогодні величезна кількість і ви можете залишити там свої посилання та пропіарити свій проект.

Спосіб 4 — Організуйте на сайті захід

Такий спосіб можна назвати мультиякісним. По-перше, ви при організації конкурсу отримаєте нових читачів, а по-друге, ви ставите однією з умов участі у конкурсі, проставити посилання у соціальних мережах чи інших блогах. Такий спосіб вважається щодо безкоштовним. Бо все одно доведеться витратитися на приз переможцю.

Спосіб 5 — Реєстрація сайту в RSS каталогах

Такий спосіб не підійде для сайтів чи блогів, які тільки з’явилися на світ. Це призведе до напливу вхідних посилань, що дасть сигнал пошуковим системам, про те, що сайт отримує посилання неприродно, а отже, такий сайт миттєво буде обмежений. Цим способом можна почати користуватися приблизно через 6 місяців після першої індексації.

Спосіб 6 — Написання гостьових постів

Ще нещодавно було популярним поняття гостьовий пост. Це означає, що ви пишете статтю для іншого сайту, і проставляєте своє посилання. Таким чином, ви отримуєте і зворотне посилання та нових відвідувачів на сайт. Тут також працює важливе правило, це якісний та унікальний контент.

Спосіб 7 — Обмін посиланнями

Також раніше було популярно використовувати спосіб, який вважається найпершим. А саме обмінюватись посиланнями. Звичайно, цей спосіб ще живий та активно використовується власниками сайтів. Суть його дуже проста, перший сайт проставляє посилання другий, а другий сайт перший. Таким чином, і відбувався обмін безкоштовними посиланнями. Знову ж таки дуже важливо, щоб посилання вписувалося в контент природно, а сайти повинні бути однієї тематики.

Спосіб 8 — Каталоги посилань

Для швидкого отримання безкоштовного посилання можна використовувати різноманітні каталоги сайтів. Цей спосіб також умовно безкоштовний, оскільки цю роботу можна робити своїми руками, або замовити прогін у тисячах каталогах за гроші. Тут важливо розуміти, що такий прогін помітить пошукова система, тому що на сайт просто обрушиться лавина посилань. Пошукові системи мають визначення цього – посилальний вибух . За це пошукова система дуже жорстко і нещадно може покарати. У наш час цей спосіб я не рекомендував би використовувати для просування сайтів.

Спосіб 9 — Тематичні форуми

Отримати безкоштовні посилання можна також за допомогою своїх сторінок на тематичних форумах. Суть дуже проста, у підпис ставимо своє посилання, і якнайчастіше спілкуємося на форумах. Таким чином, кожне нове ваше повідомлення — це нове посилання на сайт. Цей спосіб не такий ефективний, як інші. Але все ж таки у нього є плюс, користувачі форуму переходитимуть за посиланням на сайт.

Спосіб 10 — Посилання з коментарів

Багато блогів дають змогу прокоментувати ту чи іншу статтю. Як правило, для того, щоб залишити свій коментар, потрібно ввести своє ім’я, електронну скриньку, посилання на сайт і сам коментар. Так ось, якщо коментувати блоги своєї тематики, то це також приносить безкоштовне посилання і як наслідок просуне сайт. Важливо залишати коментарі на тему.

Спосіб 11 — Посилання із соціальних мереж

Соціальні мережі також можна використовувати для отримання безкоштовних посилань, але вони ваги не дають і в основному використовуються для прискорення індексації статей сайту, а не для просування.